Стандарт ІSО 50015 визначає загальні керівні принципи процесу вимірювання та верифікації (ВВ) енергетичних показників організації або різних її компонентів.
ВВ це процес планування, вимірювання, збирання даних, їх аналізування, перевіряння та звітування щодо рівня (або його підвищення) енер- гоефективності, отриманих після впровадження заходу з підвищення енергоефективності, наприклад: модернізація системи освітлення; поліпшення теплоізоляції; модернізація системи опалення.

Вимірювання енергетичних показників
Проведення енергоаудиту


ВВ за стандартом ІSО 50015 може використовуватися в кількох організаційних контекстах: організаціями, що мають існуючі системи енергетичного менеджменту, такі як ІSО 50001, або не мають їх; для ВВ рівня досягнутої/досяжної енергоефективності або підвищення рівня досягнутої/ досяжної енергоефективності; для всієї організації або її частини.
Цей стандарт можуть використовувати організації будь-якого розміру або будь-яка сторона, зацікавлена в здійсненні ВВ для звітування про результати енергетичної ефективності.
При виконанні заходів з підвищення енергефективності виникають такі питання:

  • Потенціал енергозбереження;
  • Вимірювання енергозбереження при зміні обставин, наприклад, при зміні виробничої системи; при зміні виробничої потужності.

Для більш прозорого відображення енергетичних потоків необхідне систематичне вимірювання енергоспоживання.
Стандарт ІS0 50015 встановлює загальний принцип енергоефективності та підвищення її рівня в системах енергоменеджменту. Він також визначає результат енергозбереження від заходів з підвищення енергоефективності. Також системи енергетичного менеджменту є надзвичайно важливою частиною для розвитку будь якого підприєства, його потенціалу розвитку та збільшення його продуктивнсті.

Вимірювання енергетичних показників – є одним із пріоритетів діяльності нашої компанії.

READ  Аудит після реалізації рішень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *