Стан будівель в Україні, з точки зору енергозбереження, це повне марнотратство енергоносіїв. Велика частина будівель будувалась за часи, коли головною умовою була швидкість спорудження будівлі. За основи приймалась механічна міцність, а питання опалення будівлі виходили на другий план. Таким чином маємо будівлі з товщиною стін від 30 до 50 см (мінімальна міцність) і шалені втрати теплоносія. Цифри втрат від таких будівель вражають, але поговоримо про інше, як можна покращити ситуацію?

Ми пропонуємо два шляхи вирішення проблеми:

  • стару будівлю зносимо і на її місті будуємо нову, енергоефективну (пасивний дім);
  • або проводимо комплекс заходів з термосанації (термореновації) будівлі.

Перший варіант – найкращий але й найдорожчий, другий – більш реалістичний. Тим паче, що пілотні проекти саме з термосанації будівель вже є реалізованими в Україні. Завдяки активній підтримці донорських організацій втілюються пілотні проекти в декількох містах України.

Що саме робиться в такому проекті? У процесі реновації старі дерев’яні вікна міняють на металопластикові (енергоефективні), утеплюють зовнішні стіни, цоколь, виконують ремонт та утеплення даху, проводиться заміна вхідних дверей, встановлюється індивідуальний пункт з погодозалежним регулюванням, відновлюється робота системи вентиляції (з встановленням рекуператорів). Споживання енергоносія в будівлі знижується мінімум на 30%, санітарні умови перебування в будівлі покращуються, перебування в будівля становиться більш комфортним, зовнішній вигляд стає привабливим, а головне, що мешканці цієї будівлі самі відчувають якісні зміни і вже по іншому відносяться до своєї будівлі. Змінюється відношення та менталітет.

Іноді Замовник висловлює побажання встановити на будівлю сонячний колектор (для підготовки води для системи гарячого водопостачання (ГВС)), теплові насоси, вітрогенератори, кавітаційні котли та інші передові досягнення в галузі виробництва теплової та електричної енергії.

READ  Енергоефективність в усіх галузях

Але для втілення всіх цих модернових систем необхідно:

  • в першу чергу мати добре утеплену будівлю (для зменшення втрат теплової та електричної енергії);
  • по друге мати бюджет для встановлення всіх цих технічних пристроїв;
  • по третє мати навчений персонал для обслуговування такого хазяйства.

На жаль виконати всі ці пункти в реальному житті майже неможливо, тому ставимо перед собою задачу мінімум – зменшення втрат теплової енергії в будівлі, покращення санітарних умов перебування, поліпшення стану всієї будівлі. Що стосується заміни освітлення внутрішніх приміщень, автоматизація роботи освітлення, ремонт внутрішніх приміщень, заміна труб систем опалення, водопостачання та водовідведення, встановлення обліку на тепло і воду та інші роботи які проводяться всередині будівлі – ці роботи ми під проект термосанації включити не можна. Чому? Тому що ці роботи відносяться до поточних і коли ми приходимо на об’єкт то бачимо як Замовник відноситься до будівлі. Якщо всі поточні роботи виконуються, облік встановлений, труби не гнилі та не течуть то і відношення до Замовника позитивне. Ми бачимо, що таким власникам треба допомагати і вони не будуть стоять осторонь від всього комплексу робіт по проекту термосанації.

Тому і рекомендуємо проводити енергетичне обстеження – енергоаудит, та розробляти енергосертифікати для будівель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *