Згідно ДСТУ Б А.2.2-12 та конкретно його розділу 7.2.3 ми зможемо концептуально розібратись із тим,як нам підійти до розрахунку сумарної теплопередачі та розрахувати теплові надходження. 
Поїхали….. 
Сумарну теплопередачу (без визначення якої не обходиться жоден енергоаудит, теплоаудит, енергетична сертифікація будівель) після визначення опалювальних зон будівлі Q(ht) Втгод, визначають за наступною формулою: 

Q(ht) = Q(tr) + Q(ve) 

Q(tr) трансмісійна передача, яку ми уже розглядали раніше в інших стаття. Більш детально її розрахунок можна переглянути у розділі 8 ДСТУ Б А.2.2-12. 
Q(ve) теплопередача вентиляцією, яку ми більш детально розглянемо в наступних статтях, або ж можна самостійно глянути в розділі тієї ж методології визначення енергетичної ефективності в розділі 9. 
В пункті 7.2.3.2 ми бачимо уже розгляд розрахунку теплових теплонадходжень. Сумарні теплонадходження, що позначаються Q(gn) аналізують окремо для кожної зони будівлі та для кожного місяця, та розраховують за наступною формулою:

Q(gn) = Q(int) + Q(sol)

Q(int) теплонадходження від людей, обладнання тобто всі внутрішні теплонадходження (про які часто забувають вказати при розрахунках в енергоаудиті, енергопаспорті, енергетичній сертифікації будівель). Більш детально розшлянути в розділі 10. 
Q(sol) сонячні надходження розділ 11. 
В наступній статті розгялнемо ТЕПЛОПЕРЕДАЧУ трансмісією.

Тепло для енергоаудиту, енергопаспорту
Розрахунок теплонадходжень для енергоаудиту, сертифікату будівлі, енергопаспорту
READ  Енергетичний сертифікат закон – теплопередача вентиляцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *