Досить стрімко набирає розголосу енергетична сертифікація будівель. Сертифікат енергетичної ефективності будівлі – так давайте ж розберемось з технічної сторони саму методику визначення енергетичної ефективності будівлі.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України видало наказ від 11.07.2018 року під номером 169, щодо затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівлі.

І так сам розбір методики:

 1. Загальні положення – розпис механізму, на чому заснований, терміни, що стосуються енергетичного сертифікату, що таке «енергетичний сертифікат»,  такі терміни як питоме споживання енергії, показник енергетичної ефективності та інше.
 2. Перерахунок основних показників, що відносяться до енергетичної ефективності будівлі, те що вони визначаються розрахунковим методом і базуються на проектних показникам або ж фактичним значенням.
 3. Третій розділ надає інформацію, що враховується при визначенні енергетичної ефективності будівлі. Переважно це ссилки на різноманітні ДСТУ, ДСТУ EN, ДСТУ Б EN ISO. До основних можна віднести: ДСТУ Б А.2.2-8:2010 «Розділ «Енергоефективність», ДСТУ-Н Б А.2.2-13:2015, ДСТУ Б EN ISO 13790.
 4. Далі переходимо уже до діла: Загальні положення про визначення питомої енергопотреби на опалення, охолодження, постачання гарячої води. Але це покищо лише загальна енергопотреба поділена на опалювальну площу для громадських будівель, або ж розділену на обєм для громадських – щоб визначити клас для енергетичного сертифікату.
 5. В п’ятому розділі конкретика щодо розрахунку питомого енергоспоживання при опаленні, із річним споживанням, тепловтратами в розподільчих мережах, врахуванням генерації та іншого.
 6. Те саме що і п’ятий розділ – але уже по охолодженню.
 7. ГВП – наступна станція. Розглядаємо – річний обсяг споживання води, встановлена температура подачі гарячої води, середня річна температура холодної води, яку приймають рівною 10, кількість розрахункових одиниць споживання гарячої води.
 8. Наступний розділ – виводимо питоме енергоспоживання при вентиляції (робота витяжних та припливних установок)
 9. Освітлення – яке задає нам велику долю непорозуміння – та надмірне споживання енергії.
 10. Особливості визначення ефективності будівлі, для приміщень, що характеризуються різним функціональним призначенням
 11. Скорочення СО2
 12. Мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель
READ  Енергозбереження в ОСББ та ЖБК

Ну і в завершенні додатки потрібні для розрахунків. Сертифікат енергетичної ефективності будівлі – ми розробимо його для Вас.

Енергоаудит

В цілому тверда 4 по 5 бальній шкалі.
Сертифікат енергетичної ефективності будівлі
Розробка енергетичного сертифікату

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *