Кожного разу при зверненні клієнтів виникає запитання – «В якому вигляді Ви розробляєте даний етап проектної документації». Тема цієї статті – Розділ енергоефективність приклад .

Приклад буде слугувати модернізація дошкільного навчального закладу. Детальніше про розділ енергоефективність тут.

Проектом розроблені архітектурно-будівельні та інженерно технічні рішення, визначена кошторисна вартість і техніко-економічні показники.

Згідно Державного класифікатора будівель та споруд ДК018-2000, код об’єкту – 1263.5. Клас наслідків (відповідальності) будівлі СС2 (згідно розрахунку по ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013). Ступінь вогнестійкості згідно конструктивних елементів – III;

Робочим проектом передбачено заміну покрівлі із її утепленням.

Розділ енергоефективність приклад – починається якраз із наступного кроку – де уже починається опис конструктивних рішень.

Будівля ДНЗ – двоповерхова, з підвалом,  має в плані прямокутну форму  з розмірами в осях 24,31 х 12,5м, висота будівлі до карнизу 7м. Конструктивна  схема  будівлі  виконана з повздовжніми та поперечними несучими стінами. Жорсткість конструкцій будівлі забезпечується спільною роботою перекриття та стін.

Електропостачання здійснюється від міських мереж електропостачання. Холодне водопостачання здійснюється з центрального водогону. В приміщеннях будівлі встановлені такі прилади обліку: лічильник холодної води, лічильник комерційного обліку електричної енергії.

До початку проектування було проведене обстеження існуючих огороджуючих конструкцій будівлі на предмет відповідності вимогам норм ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель».

Фасад будівлі представлені на рисунку нижче:

Розділ енергоефективність приклад ДНЗ
Розділ енергоефективність приклад для дошкільного навчального закладу

Конструктивні рішення:

–             зовнішні стіни – виконані на із повнотілої глиняної цегли товщиною 510 мм та зовні покриті керамічною плиткою; Кладка виконана на цементно-піщаному розчині марки не нижче 25, що забезпечує міцнісні характеристики по несучій спроможності. На момент обстеження в зовнішніх стінах слідів деформаційних явищ (тріщин, відхилення від вертикалі) не виявлено. Технічний стан зовнішніх стін за класифікацією відноситься до ІІ стану –  задовільний.

READ  Енергетичне обстеження – енергоаудит. Особливі методики для теплопередачі.

–             фундаменти стрічковий, виконаний із бутобетону, завтовшки 600 мм;

–             перекриття будівлі виконане із залізобетонних круглопустотних плит перекриття. На момент обстеження перемичок слідів деформаційних явищ (тріщин, прогинів, відшарування бетону та оголення арматури) не виявлено. Технічний стан перемичок за класифікацією відноситься до ІІ стану –  задовільний.

–             світлопрозорі конструкції виконані з ПВХ-профілів із заповненням двокамерними склопакетами з енергозберігаючим покриттям на внутрішньому склі (4М1-10-4М1-10-4і). Площа світлопрозорих конструкцій відповідає нормам природного освітлення згідно з ДБН В.2.5-28. Металопластикові вікна повинні забезпечувати мінімально допустиме значення приведеного опору теплопередачі не менше 0,75м2К/Вт.

–             двері – зовнішні частково металеві, частково металопластикові, внутрішні дерев’яні.  Стан дверей  –  придатні для нормальної експлуатації.

Система опалення.

Джерелом теплопостачання для дитячого садка є центральна котельня. Теплоносій – вода 90-70С. Опалювальними прилади слугують чугунні радіатори. Теплоізоляція магістральних трубопроводів виконана частково.

Система опалення – двотрубна, з нижнім розведенням трубопроводів.

Система вентиляції. У будинку запроектована природна вентиляція. При розрахунку тепловтрат і природної вентиляції визначається інфільтрація повітря через нещільності в захисних спорудах (вікнах, балконах, дверях і т. п.).

У даному будинку старої забудови інфільтрація складає значну частку тепловтрат, забезпечуючи при цьому необхідну кількість припливного повітря для природної вентиляції.

У холодну пору року природна вентиляція за наявності інфільтрації працює в основному за рахунок різниці температур і відповідно, – тисків всередині приміщення і зовні. Саме тому в будівлі використовують побутові витяжні вентилятори для санвузлів, витяжні зонти для кухонь.

Система гарячого водопостачання. Індивідуальне за допомогою точкових електричних водонагрівачів (бойлерів). Використання гарячої води передбачено в санвузлах, а також в душових кімнатах та мийках.

Розділ енергоефективність приклад – це лише частина із загального розділу. В наступних статтях розглянемо наступні розділи цієї частини проектної документації.

  • Розрахункові кліматичні та теплоенергетичні параметри
  • Основні об’ємно-планувальні показники
  • Визначення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій
  • Оцінка вологісного режиму огороджувальних конструкцій
  • Визначення показників теплостійкості
  • Визначення енергетичних показників
  • Визначення класу енергетичної ефективності будинку
  • Енергоспоживання при освітленні
  • Визначення терміну ефективної експлуатації теплоізоляційної оболонки будівлі та її елементів
  • Оцінка повітропроникності огороджувальних конструкцій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *