І так, сьогодні ми зустрілись із ситуацією коли прийшлось пересіктись із таким документом як Розділ “енергоефективність” у складі проектної документації об’єктів, або іншими словами ДСТУ Б А.2.2-8:2010. Цей документ регламентує основні вимоги до оформлення розділу «Енергоефективність» при проектуванні будівель. 
Усім відомо, що він складовою проектної документації, як частина яка описує як будуть дотримуватись норми енергоефективності при реконструкції або ж новому будівництві згідно з загальними принципами ДБН В.1.2-11. 

Основний зміст документу передбачає: 
1) Сферу застосування – опис того, для чого створений документ 
2) Як завжди нормативні посилання, тобто інші нормотворчі акти, на яких базується і сам ДСТУ Б А.2.2-8:2010, який ще використовують під час проведення енергоаудиту (так званого енергетичного обстеження) 
3) Терміни – здебільшого те ж саме, що ми бачимо і в ДБН В.2.6-31 «Теплова ізоляція будівель»: енергетична ефективність будинку (енергоефективність), теплоізоляційна оболонка будинку, клас енергетичної ефективності, енергетичний паспорт будинку. 
4) Вимоги до оформлення самого
 розділу «Енергоефективність» тут ми уже зможемо детально ознайомитись із вимогами щодо наповнення розділу, показників енергоефективності, що повинні бути відображені. Відображення розрахунків, що відносяться до визначення термічних опорів, тепловтрат, теплостійкості, вологісного режиму. 

Також в кінці представленого документу представлено приклад складання розділу “енергоефективність” для житлової будівлі в м. Києві. Описані вихідні дані із показниками як геометричними так і теплотехнічними. Представлена план схема, принципові конструктивні рішення. Описується як проводиться облік енергоресурсів, опис системи опалення, ГВП та вентиляції.
Також бачимо непоганий теплотехнічний розрахунок із зазначення величин розрахункових теплофізичних параметрів матеріалів (наприклад λБ 0,047 Вт/(м·К) мінераловатні плити).

Розділ енергоефективність

На основі цих показників проведено розрахунок теплових втрат будівлі. 
Загалом представлений документ гарний приклад та настанова для проведення розробки розділу енергоефективність у складі проектної документації.

READ  Сумарна теплоперадача та теплові надходження (енергоаудит, теплоаудит, енергопаспорт)

Більш детальніше із розділом енергоефективність можна ознайомитись тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *