Виробництво енергії та її використання однією з головних причин змін клімату. Одна з найбільших часток викидів парникових газів в Україні (до 27,5% сукупно) припадає на використання палива та енергії промисловістю. Тому підвищення енергоефективності, тобто забезпечення тих самих обсягів виробництва за меншого використання енергії, не лише економічно доцільним способом зниження викидів парникових газів, але й найпростішим шляхом запобігти кліматичним змінам, зекономити кошти та створити нові робочі місця.

Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) у партнерстві з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України впровадило комплекс заходів з підвищення енергоефективності. Одним з них став проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який з 2017 року виконується компанією Deutsche Gesellschaft the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Підвищення енергоефективності
Підвищення енергоефективності підприєств

Проведення енергообстеження

Проект надає технічну підтримку українським підприємствам, зокрема допомогу у проведенні енергоаудитів та розробці пілотних проектів із енергоефективності, індивідуально пристосованих до потреб місцевого виробництва. Результати таких енергоаудитів дозволяють українським підприємствам розробляти технічно й економічно доцільні заходи з інвестування в енергоефективність.
Починаючи з жовтня 2018 року група національних та міжнародних сертифікованих енергоаудиторів провела для 65 підприємств оцінку енергоефективності за вимогами стандарту ISO 50002, частина 2. Цей етап аудиту, розрахований на такі галузі, як хлібопекарна, молочна промисловість, машинобудування та виробництво неметалевих будівельних матеріалів, був завершений у липні 2019 року. Результатом цього став відбір 20 підприємств для проведення наступного етапу Проекту аудиту інвестиційного типу згідно вимог стандарту ISO 50002, тип 3, який було завершено у березні 2020 року.

У рамках виконання проекту та для подальшого використання в якості загального довідника з питань впровадження стандарту ISO 50002 в Україні було розроблено даний посібник, що містить інформацію для підприємств, організацій та надавачів послуг, які зобов’язалися підвищити свою енергоефективність. Він покращує знання щодо моніторингу енергоспоживання, формування базового рівня споживання. Створює чітке визначення цільових показників скорочення енергоспоживання та впровадження найкращих практик зменшення використання енергії та скорочення викидів парникових газів. GIZ закликає компанії проводити енергоаудити для визначення можливостей підвищення енергоефективності обладнання та виробничих процесів.

READ  Енергетичний сертифікат – розрахунок енергопотреб для охолодження.

Рікардо Кюльхайм.

директор проекту “Консультування підприємств щодо енергоефективності”, GIZ

Наша компанія проводить енергетичне обстеження будівель, підприєств, ОСББ та іншого.

Телефонуйте – проведемо консультацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *