Енергоаудит

Енергоаудит (енергетичне обстеження) – це обстеження будівлі з метою оптимізації енергоспоживання, або простими словами – зменшити витрати на опалення, електроенергію, приготування гарячої води, витрат на холодну воду.

Основні слова від замовника – «дуже багато витрачаємо коштів на обслуговування будівлі, тому нам потрібно щось зробити щоб витрачати менше». Це як правило і є вхідною інформацією для нас.

Що ж отримує замовник під цим словом енергоаудит. Давайте розберемось що туди входить і скільки це буде коштувати для Вас. І так поїхали.

Приклад звіту Ви можете переглянути у наступному відео

Спробуємо розбити нашу роботу по енергоаудиту на наступні етапи:

  1. Обстеження огороджуючих конструкцій (стіни, дах, підлога, вікна, двері, цоколь та інше)
  2. Обстеження інженерних мереж (опалення, електропостачання, вентиляція, ГВП та ХВП, інше)
  3. Формування звіту та рекомендації.

Якщо коротко то ці три пункти і відображають всю роботу – яку в себе включає енергоаудит. Але спробуємо Вам також показати деякі тонкощі, що всебе включає енергергетичне обстеження.

Перший етап – обстеження огороджуючих конструкцій.

  • Проводимо обстеження зовнішніх стін (визначаємо їхню площу, з чого вони складаються, визначаємо чи відповідає їхній термічний опір нормативним документам – зокрема ДБН «Теплова ізоляція будівель», виявляємо проблемні місця)
Проведення обстеження - енергоаудит
Проведення енергетичного аудиту – енергозбереження
Енергоаудит конструкцій
Енергетичне обстеження будівлі
  • По такому ж принципу аналізуємо горище, підлогу – із виявлянням тріщин в перекритті, підмивання в фундаменті, станом відмостки та іншим.
Енергоаудит стін
Проведення енергоаудит для зменшення опалення
  • Також проводимо заміри, що стосуються віконних та дверних конструкцій. Виявляємо яка частка однокамерних та двокамерних склопакетів, загальні порушення при монтажі, та якість стиків.
Обстеження вікон при енергоаудиті
  • Також при можливості ми під час проведення енергоаудиту рекомендуємо прости додатково тепловізійне обстеження будівлі.
Енергоаудит - тепдлвізійне обстеження

Обстеження інженерних мереж проводиться після аналізу всіх огороджувальних конструкцій. Як говорилось раніше – ми аналізуємо усі інженерні мережі. Енергоаудит – це як діагноз лікаря для визначення проблем та шляхів їхнього вирішення.

Енергоаудит характеристики опалення
Енергоаудит опалення

Як приклад діагноз системи гарячого водопостачання:

Гарячою проточною водою будівля забезпечене практично впродовж усього року за допомогою встановленого теплообмінника в приміщенні теплового пункту, тобто організована централізована система гарячого водопостачання. Вода із системи холодного водопостачання подається на місцеву установку (теплообмінник).

Трубопроводи для подачі гарячої води до водорозбірних пристроїв, бак гарячої води та арматуру. Гаряча вода подається споживачеві за допомогою розподільної мережі трубопроводів. Відсутня будь яка автоматика, щоб регулювала роботу ГВП. Потужність теплообмінника задовольняє потреби будівель.

Температура гарячої води, що подається до приміщень для миття рук, душових кабін і  господарчих потреб практично завжди не нижче 45 °С та не вище 60 °С.

Опалення розрахунки втат

Система вентиляції – також одна із найважливіших мереж при проведенні енергаудиту. Основні слабкі місця в вентиляційній системі, які впливають на енергоефективність будівлі та санітарні умови:

•     Відсутня припливна система з нагрівом та фільтрацією повітря;

•     Забрудненість або зруйнованість вентиляційних каналів, та не здатність їх забезпечити санітарними нормами приміщення з дітьми;

•     Розповсюдження грибка в приміщеннях;

•     Висока вологість та низький рівень кисню;

•     Постійно відкриті вікна для забезпечення приміщення свіжим повітрям, що призводить до значних теплових втрат.

Енергоаудит - обстеження системи ГВП

При проведенні обстеження освітлення – аналізуємо:

–      робоче,

–      аварійне,

–      евакуаційне,

–      охоронне і чергове освітлення.

Системи освітлення характристики

Потім розглядаємо споживання по рахункам за основні енергоносії.

Енергоаудит - графік споживання теплової енергії

І тепер у нас є повна інформація щодо наявної ситуації по об’єкту дослідження. І ми приступаємо до розробки рекомендацій щодо енергозбереження. Для Вас буде представлено усі заходи, щодо збереження коштів на оплату опалення, електричну енергію.

Енергоаудит - інвестиційний пакет

Приклад заходу – щодо утеплення будівлі:

Загальна площа стін які потрібно утеплити складає 1 773 м2. Приведений (середньозважений) термічний опір існуючих стін складає 0,80 (м2*°С)/Вт і не відповідає нормам, пропонується досягти значення – 2,8 (м2*°С)/Вт за допомогою утеплення стін. Відповідно до чинного законодавства в будівлях даного типу потрібно використовувати негорючі матеріали утеплювача, негорючими матеріалами можуть виступати мінерально ватні утеплювачі негорючого класу. Отже весь фасад буде утеплюватись матеріалами негорючого класу.

Ізоляцію стін пропонується виконати за системою зовнішнього утеплення Baumit. Дана система досить проста в реалізації та надійна в експлуатації, також слід зауважити що даний метод являється досить поширеним в Європі. В якості основного утеплювача використовується мінеральна вата товщиною 100 мм, густиною 150 кг/м³ та коефіцієнтом теплопровідності 0,0385 Вт/(м·°С). При влаштуванні зовнішніх віконних та дверних укосів використовується мінераловатний утеплювач товщиною 50 мм, густиною 165 кг/м³ та коефіцієнтом теплопровідності 0,0385 Вт/(м·°С). Віконні відкоси повинні бути зроблені після монтажу вікон.

Енергозбереження від стін

При виникненні будь яких запитань – телефонуйте нам.

Енергоаудит Ціна

Також ви можете дізнатись про енергетичний сертифікат тут.

Енергоаудит ціна