Спробуємо на прикладі продемонструвати, що ж це таке енергетичний аудит. Енергоаудит це обстеження усіх конструкцій та інженерних мереж будівлі. І так розглянемо енергоаудит житлової будівлі.

Енергоаудит був розроблений 26.04.2016 року – так уже три роки тому проте для прикладу буде нормально. Рік будівництва 1965 рік. Ключові показники:

 • периметр – 150,5 м
 • площа забудови 679,88 м2
 • кількість під’їздів 4
 • кількість поверхів 5
 • висота поверху 2,6 м
 • висота будівлі 14,5 м
 • розрахункова температура всередині +20 С.
 • тривалість опалювального періоду 176 діб

Функціональне призначення, тип і конструктивне рішення будинку:

 • призначення: Житлова будівля
 • Розміщення в забудові: Окремо розташований будинок
 • Типовий проект, індивідуальний: Типовий проект

Конструктивне рішення: Панельна забудова

Енергоаудит це і аналіз огороджуючих конструкцій.

Зовнішні стіни.

Характеристика зовнішніх огороджуючих конструкцій (стін). Загальна площа стін складає – 1 546,08 м2, приведений (середньозважений) термічний опір – 1,01 (м2-°С)/Вт. Згідно ДБН В.2.6-31:2006 нормативне значення термічного опору для даного регіону складає – 3,30 (м2*°С)/Вт, отже характеристика огороджуючої конструкції не відповідає вимогам ДБН. Також огороджуюча конструкція має – 1 конструктивні типи. Загальний стан огорождуючих конструкцій (стін) можна охарактеризувати як незадовільний.

Енергоаудит це стіни

Експлуатаційні характеристики через значний строк експлуатації значно погіршились. Це звичайно призводить до збільшення теплових втрат, через збільшення показника U (Вт/м2К) – коефіцієнта теплопровідності.

Будь яка теплоізоляція відсутня.

При проектуванні утеплення фасаду, слід включити нові водостічні труби до проекту та розрахувати їх необхідність по всім схилам даху, Проектом рекомендується навіть взяти на 20% більший діаметр  водостічних труб, ніж передбачено в державних будівельних нормах. Особливу увагу звернути на відведення водостоків від будівлі на необхідну відстань.

Стан суфіту (ширина звисання даху або «козирьок») в деяких будівлях надзвичайно мала та не зможе створити достатній шар для всієї ширини утеплюючого шару стіни.

READ  Енергоаудит будівлі

Енергоаудит це інструмент для діагностики стінових конструкцій.

Горище та покриття будівлі

Характеристика покрівлі (даху). Загальна площа даху складає – 679,88 м2, приведений (середньозважений) термічний опір – 0,96 (м2*°С)/Вт. Згідно ДБН В.2.6- 31:2006 нормативне значення термічного опору для даного регіону становить – 5,35 характеристика огороджуючої конструкції не відповідає вимогам ДБН. Дах має 1 конструктивний тип. Загальний стан огорождуючих конструкцій (даху) можна охарактеризувати як прийнятний.

Характеристика даху. Характеристика даху: дах плоский – Загальна площа даху даної конструкції складає – 679,88 м2 (100 %), загальна товщина становить – 265 мм, термічний опір – 0,53 (м2*°С)/Вт, нормативне значення – 5,35 (м2-°С)/Вт, характеристика огороджуючої конструкції не відповідає вимогам ДБН В.2.6-31:2006. Огороджуюча конструкція складається з наступних елементів: залізобетон товщиною 220 мм (густина – 2500 кг/м3), розчин складний (пісок, вапно, цемент) товщиною ЗО мм (густина -1700 кг/м3), та руберойд товщиною 15 мм (густина – 600 кг/м3).

Основний гідро ізолюючий матеріал – рубероїд. Спостерігаються нещільності в примиканні, деякі ділянки – пошкоджені, що і є причиною протікань даху через такі нещільності під час дощу. Це в свою чергу призводить до появи грибка.

Система водовідведення – зовнішня : не організований водостік.

Підвал будинку та цокольне перекриття

Характеристика підлоги (підвального приміщення). Загальна площа підлоги складає – 679,88 м2, приведений (середньозважений) термічний опір – 2,22 (м2*°С)/Вт. Згідно ДБН В.2.6-31:2006 нормативне значення термічного опору для даного регіону складає – 3,75, характеристика огороджуючої конструкції не відповідає вимогам згідно ДБН. Загальний стан огорождуючих конструкцій (підлоги приміщення) можна охарактеризувати як прийнятний.

Підвальне приміщення простір будинку, який знаходяться безпосередньо поблизу грунту. А тому стіни цих приміщень найбільше піддаються негативним впливам – вологи і низької температури від впливу ґрунтової товщі.

READ  Енергоаудит огороджувальних конструкцій

У приміщенні з’являється сирість, що, в свою чергу, призводить до появи конденсату і грибка. Це згубно впливає на стан стін, а також піддає металеві елементи конструкції – корозійному впливу, а дерев’яні – гниття;

Запах і загальне порушення параметрів вологості згубно впливають на продукти та матеріали, які зберігаються в даному приміщенні;

У цілому, наявність вологи в підвалі призводить до невеликих (поступовим) руйнувань конструкції і стін, а також у підсумку відбивається на стані внутрішньої обробки кімнат.

Цокольна частина будівлі

Підмивання, відставання від стіни, просідання, тріщини, вилущення та часткова відсутність. Укладання бетонної суміші на пошкоджені ділянку вимощення.

Стан відмостки будівлі – незадовільний. Необхідно відновити відмостку із усіх сторін, там де це зазначено. Утеплення стін та цоколю забороняється проводити без влаштування нової відмостки. Відмостка має забезпечувати відведення води від цоколю будівлі.

Енергоаудит це спосіб залучити додаткове фінансування проектів.

Світлопрозорі огороджувальні конструкції

Характеристика віконних конструкцій та балконних дверей. Загальна площа вікон становить – 483,70 м2, приведений (середньозважений) термічний опір складає – 0,45 (м2-°С)/Вт, при коефіцієнті скління – 0,228. Згідно ДБН В.2.6-31:2006 нормативне значення термічного опору для даного регіону складає – 0,75 (м2*°С)/Вт. Площа вікон які потребують заміни через невідповідність вимогам ДБН або через неприйнятний технічний стан складає – 336,14 м2 (100,00 %), але на першому етапі планується заміна хоча б дерев’яних вікон загального користування– 33,00 м2 (6,82 %), а на другому етапі – 103,30 м2 (21,35 %).

Загальний стан металопластикових віконних конструкцій та балконних дверей можна охарактеризувати як задовільний, а от дерев’яних – неприйнятний. На теперішній час такі вікна є застарілими і потребують заміни.

Незадовільний стан віконних рам, які значно пошкоджені в наслідок тривалого часу їх експлуатації. В наслідок чого спостерігаються значні «холодні» протяги через нещільності у вікнах. 70% замінених вікон на даний час представлені однокамерними склопакетами в пластиковій дерев’яній рамі, встановлені у віконну нішу з монтажним швом, який неякісно заповнений монтажною піною, а також потім не оброблену належним чином. Зовнішні віконні відкоси часто відсутні, а внутрішні зроблені зовсім не якісно. Слід особливу увагу приділити облаштуванню внутрішніх та зовнішніх  віконних відкосів, які є суттєвими «містками холоду».

READ  Енергетичний сертифікат закон – теплопередача вентиляцією.
Зовнішні двері

Характеристика зовнішніх дверей. Загальна площа дверей складає – 11,00 м2, приведений (середньозважений) термічний опір – 0,31 (м2*°С)/Вт. Згідно  із зміною №1 до ДБН В.2.6-31:2006 нормативне значення термічного опору для даного регіону становить – 0,5 (м2*°С)/Вт. Площа дверей теплотехнічні характеристики яких не відповідають вимогам ДБН – 11,00 м2 (100,00 %). Загальний стан вхідних дверей можна охарактеризувати як прийнятний.

Вхідні двері мають значні нещільності в місцях стиків вхідних дверей, які не утеплені. В наслідок чого спостерігаються значні «холодні» протяги в будівлю. Частину дверей утеплено власними силами жителів, але це не приносить достатнього результату.

В наступній статті переглянемо продовження аналізу але уже інженерних мереж для енергетичного сертифікату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *