Підвищення тарифів призводить до того, що кожен із нас починає задумуватись над економією на енергетичних ресурсах. Перед тим, як впроваджувати щось – потрібно розуміти, що потрібно зробити і скільки це буде вартувати. Інструментом для цього є – енергоаудит будинку.

Наведемо приклад однієї будівлі, що була нами проаналізована. І енергоаудит проводився ще на етапі проектування, щоб усунути можливі недоліки (як частина розділу енергоефективність).

Житловий будинок, що запроектований  – цегляний.  Зовнішні стіни запроектовані у відповідності до вимог СНиП 3.03.01-87 ‘’Несущие и ограждающие конструкции’’ і виконані монолітною кладкою з силікатної цегли за ДСТУ Б.В 2.7-80-2008 об’ємною масою γ =1900  кг/м³ та керамічної цегли за ДСТУ Б В.2.7-61-2008 товщиною 380, 510 та 640 мм.

Енергоаудит будинку стіни
Аналіз розрізів будівлі

Енергоаудит будинку показав, що проектантом було обраною невірну товщину утеплення, так як в якості зовнішнього теплоізоляційного шару використовуються пінополістирольні плити ПСБ-С-35 густиною 35 кг/м3 товщиною 100 мм (до 9-го поверху). Вище 9-го поверху застосовується неспалимий утеплювач на основі базальтового волокна на товщину 100 мм. Обрамлення віконних та дверних прорізів виконується неспалимим утеплювачем на основі базальтового волокна на ширину 200 мм (дві товщини утеплювача) та влаштовуються протипожежні пояси з неспалимого утеплювача через кожні три поверхи. Конструктивне рішення зовнішніх стін наведено в графічній частині розділу АБ.

Енергоаудит будинку показав, що економічно доцільною товщиною утеплювача була б 120 мм.

Перейдемо до іншого розділу.

Покрівля – суміщена по з/бетонним плитам товщиною 220 мм. Утеплювач – пінополістирол  ПСБ-С-35 ДСТУ  Б В.2.7-8-94 густиною 25-35 кг/м3 та товщиною 200 мм. Також і в цьому випадку енергоаудит будинку показав, що доцільно було б застосувати товщину на рівні 250 мм як мінімум.

READ  Енергоаудит підприємства
Енергоаудит будівлі утеплення стін, покрівлі
Аналіз утеплення конструкцій

Світлопрозорі конструкції (вікна, балконні двері) виконані з ПВХ-профілів із заповненням двокамерними склопакетами для зменшення тепловтрат.  Площа світлопрозорих конструкцій відповідає нормам природного освітлення згідно з ДБН В.2.5-28:2006 «Природнє і штучне освітлення». Інсоляційний режим квартир відповідає нормативним вимогам.

У будинку передбачене водяне опалення від побутових двоконтурних котлів на газовому паливі. Ефективне рішення для житлових будівель з точну зору комфорту та застосування.

Вентиляція – припливно-витяжна з природним спонуканням. Приплив повітря здійснюється через вікна та вентиляційні стінові провітрювачі, видалення – через вентиляційні канали у стінах.

Використання відновлювальних або альтернативних джерел енергії не передбачено.

Акумулювання енергії у години мінімального енергоспоживання не передбачено.

Облік енергоресурсів:

– теплової енергії для системи гарячого водопостачання та для системи опалення від двоконтурного побутового котла – по квартирними газолічильниками та по квартирними

– лічильниками холодної води;

– електроенергії – по квартирними лічильниками активної електричної енергії.

Водяна система опалення:

– двотрубна горизонтальна з периметральними поквартирними приладовими вітками;

– на сходових клітках – від електричних приладів;

– повна відповідність системи опалювальній площі будівлі;

– передбачена наладка системи відповідно до гідравлічного розрахунку системи шляхом установки налагоджень терморегуляторів на радіаторах квартир, налагоджень ручних клапанів, а також налагоджень автоматичних балансувальних клапанів на приладових вітках квартир;

– температурний напір (при t = 20 °С становить 60 К за температури 85/65 °С;

– радіатори встановлені біля зовнішніх стін під вікнами без радіаційного захисту;

– гідравлічне балансування системи передбачене автоматичними балансувальними клапанами для

кожної квартири;

– трубопроводи теплоізольовані стандартно.

Після проведених розрахунків відповідно до закону України про енергоефективність будівля отримала клас D.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *