В даній статті хочемо Вам продемонструвати як формується енергоаудит будівлі. Загальна схема реалізації проекту представлена наступними етапами:

 • Ідентифікація проекту
 • Сканування
 • Потенціал покращень
 • Детальний аудит
 • Бізнес план
 • Реалізація
 • Експлуатація

Проведемо демонстрацію опису одного із енергетичних обстежень – енергоаудит будівлі.

Будівля, що обстежується представлена на малюнку нижче:

Енергоаудит будівлі - обстеження ОСББ

Рік побудови – 1965р.

Зовнішні стіни цегляні (керамічні блоки товщиною 380 мм), з 1 по 5 поверх покриті шаром утеплювача (пінополістирол) товщиною 100 мм. Цокольний поверх не утеплений. Під всією площею будівлі знаходиться неопалювальне техпідпілля. Орієнтовно 1/2 цокольного поверху – повноцінний поверх (частину якого займає приміщення аптеки), 1/2 – напівпідвальне приміщення, де зокрема розміщений офіс ОСББ та майстерня.

По проекту покрівля пласка суміщена (рулонна) безпосередньо над останнім поверхом. Фактично добудований двоскатний дах. Горище, неопалювальне.

Вікна передбачені в проекті – дерев’яні з подвійним склінням. Силами мешканців частина вікон замінені на металопластикові склопакети, більшість балконів були засклені. Це призвело до зменшення тепловтрат будівлі за рахунок збільшення термічного опору огороджувальних конструкцій будівлі.

Під всією будівлею знаходиться неопалюване техпідпілля.

Графік перебування – постійно в робочі та вихідні дні.

Будинок обладнаний загально будинковим електролічильником (облік електроенергії на освітлення сходових клітин), а також індивідуальними квартирними електролічильниками. Витрати на освітлення сходових клітин включено до квартплати мешканців. Система освітлення сходових клітин будівлі в основному складається з світильників з лампами розжарення. Управління відбувається вручну.

Енергоаудит будівлі визначив, що ведеться квартирний облік холодної та гарячої води.

Будинок підключено до центральної системи теплопостачання по залежній схемі від центрального теплового пункту де встановлено МІТП з регулюванням теплоносія в залежності від погодних умов та приготуванням гарячої води. Система теплопостачання двохтрубна.

READ  Енергетичне обстеження – енергоаудит. Коефіцієнти теплопередачі трансмісією.

Внутрішня система опалення однотрубна П-подібна .

Сходові клітини опалювальні. Встановлений теплолічильник на систему опалення будівлі. Лічильник не на комерційному обліку.

Загальні додаткові характеристики:
 • Кількість поверхів – 5 +цокольний
 • Загальна площа (м2) – 2556
 • Загальний об’єм: (м3) – 6518
 • Кількість квартир – 46
 • Кондиційована зона, (м2) – 2343
 • Кондиційований об’єм, (м3) – 5975

Енергоаудит будівлі запропонував наступні заходи:

Захід № 1 «Введення теплолічильника в експлуатацію»

Пропонується  виконати повірку та постановку на комерційний облік лічильника теплової енергії, що дозволить отримати ефект від подальшого впровадження заходів зі зменшення теплоспоживанння.

Повірку лічильника необхідно проводити раз на 2 роки. Окрім того необхідно передбачити кошти на планове обслуговування лічильника.

Також по домовленості з власниками нежитлового приміщенням (аптеки) бажано відділення  внутрішньої системи опалення будинку від системи опалення аптеки зі встановлення окремого лічильника тепла.

Захід № 2 «Відновлення лінії рециркуляції ГВП»

Пропонується відновити лінію циркуляції в техпідпіллі та під’єднати до неї циркуляційні стояки системи ГВП. Це дозволить покращити якість гарячого водопостачання та зменшить витрати на теплову енергію та холодну воду

Захід № 3 «Встановлення терморегуляторів на опалювальних приладах під’їздів»

Пропонується встановити на опалювальних приладах в під’їздах термостатичні вентилі, що пітримували б температуру на рівні, що не перевищує норматив.

В поєднанні з заходом, що направлений на зменшення тепловтрат через світлопрозорі конструкції під’здів це дозволить зменшити споживання теплової енергії на потреби опалення.

Захід № 4 «Відновлення теплоізоляції трубопроводів ГВП»

Пропонується ізолювати трубопроводи гарячого водопостачання, що прокладені в техпідпіллі (при цьому врахована також теплоізоляція циркуляційного трубопроводу), що дозволить скоротити тепловтрати. В якості теплоізоляційного матеріалу пропонується використати матеріали на основі мінеральної вати з відбиваючим покриттям.

Захід № 5 «Відновлення теплоізоляції трубопроводів опалення»

Пропонується ізолювати трубопроводи опалення, що прокладені в техпідпіллі, що дозволить скоротити тепловтрати. В якості теплоізоляційного матеріалу пропонується використати матеріали на основі мінеральної вати з відбиваючим покриттям.

READ  Енергоаудит дсту - основні висновки підвищення енергоефективності

Захід № 6 «Балансування системи опалення будівлі шляхом встановлення автоматичних балансувальних клапанів та часткової реконструкції внутрішньої системи опалення»

Пропонується встановити на стояки в системі опалення будівлі автоматичні балансувальні клапана. Також замінити радіатори системи опалення в приміщеннях, де спостерігається недогрів – 16 радіаторів (з одночасним встановленням термостатичних вентилів). В приміщеннях, де спостерігається перегрів – необхідно обладнати радіатори термостатичними клапанами – 12 регуляторів.

Захід № 7 «Заміна дерев’яних вікон на металопластикові на сходових клітинах зі зменшення площі скління»

Пропонується виконати роботи з заміни існуючих вікон на металопластикові з подвійним склопакетом, окрім вікон що захищені лоджіями зі склінням.

Нові вікна дозволять зменшити наднормові втрати тепла та покращити зовнішній виглядбудівлі. Пропонуємо вікна металопластикові двокамерні з паспортними даними на рівні не нижче 1,33 Вт/м2К .

Захід №8 «Утеплення даху»

Додаткова теплова ізоляція дозволить зменшити наднормові втрати тепла через дах будівлі. Пропонуємо утеплювач ППУ або мінераловатних плит. Площа утеплення даху складає 480 м2

Як висновок можна зауважити – що енергоаудит будівлі це зручний інструмент для економії енергоресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *