Спекотна пора. Енергетичний сертифікат до 10 000 грн. Можливі ще додаткові знижки – телефонуйте – все обговоримо! 068 20 29 597 Енергетичний сертифікат.

Відповідно до законодавчої бази України «Про енергетичну ефективність будівель» з першого липня 2019 року у нас буде обов’язкова проводитись сертифікація будівель таких категорій. Тобто енергетичний сертифікат потрібен для:

  1. Усі об’єкти, що зв’язані із новим будівництвом, реконструкцією або ж капітальним ремонтом із класом наслідків СС2 та СС3;
  2. Усі будівлі державної (бюджетної) власності із опалювальною площею більше 250 квадратних метрів;
  3. Усі будівлі органів нашого місцевого самоврядування із площею (опалювальною) також більше 250 квадратних метрів (при їх термомодернізації);
  4. Для будівель у яких проводиться термомодернізація за підтримки держави, для досягнення мінімальних показників енергетичної ефективності.

Приклад енергетичного сертифікату можна переглянути в наступному відео. Це приклад для житлової будівлі із найнижчим класом енергоефективності.

Тобто іншими словами, усі вище перераховані будівлі в обов’язковому порядку будуть зобов’язані отримати сертифікат енергетичної ефективності – енергосертифікат.

Таку сертифікацію може проводити лише атестований спеціаліст – який після обстеження надасть Вам розроблений енергетичний сертифікат на будівлю.

Також давайте пройдемо по самому сертифікату, та розглянемо із чого він складається, і що з себе представляє.

Усі розрахунки базуються на ДСТУ А.2.2-12 «Енергетична ефективність будівель» та наказі затвердженому в міністерстві юстицій України від 11.07.2018 «Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель».

В загальному перша сторінка енергосертифікату виглядає наступним чином.

Енергетичний сертифікат розрахунок
Приклад розробки енергетичного сертифікату

Тут вноситься загальна інформація про будівлю, що за об’єкт, адреса, площі. Також на першій сторінці розміщена і основна інформація в енергетичному сертифікаті – це клас енергетичної ефективності будівлі – тобто наскільки раціонально будівля використовує енергетичні ресурси.

Енергетична сертифікація будівель
Фактичні дані для енергосертифікату

На наступній сторінці уже іде технічна, описова частина енергосертифікату. Іде порівняння термічного опору по факту із значеннями із ДБН «Теплова ізоляція будівль», вказуються площі огороджувальних конструкцій та їхній склад. Щоб все це описати енергоаудитором перед складанням енергетичного сертифікату будівлі – проводиться енергетичне обстеження будівлі (енергоаудит – більш детально можна ознайомитись тут).

Проведення енергетичного аудиту
Енергосертифікат для будівлі

Далі як уже говорилось, енергетичний сертифікат

проводяться енергетичні розрахунки відповідно до ДСТУ А.2.2-12 «Енергетична ефективність будівель» та наказі затвердженому в міністерстві юстицій України від 11.07.2018 «Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель». Усі розрахунки в енергетичному сертифікаті (енергосертифікаті) відображають як питомі показники ефективності споживання енергії при фактичних умовах, так і при базовому споживанні.

Енергосертифікат для будівлі

Ну і в кінці енергоаудитор вказує шляхи до зменшення споживання енергії на опалення, вентиляції, приготування гарячої води із зазначенням конкретних інвестицій, економії енергії та термін окупності.

Ознайомитись із нашими послугами можна тут.

Ознайомитись із методологією для розрахунку класу енергоефективності тут.

Також доволі часто виника задача розробки даного документу для будівель, що вводять в експлуатацію. Розглянемо один із прикладів даного виду робіт.

Зазвичай усі проекти базуються на:

– містобудівних умов та обмежень № 52-3-15/15 від 27.11.15р., виданих відділом містобудування та архітектури районної державної адміністрації;

– завдання на проектування;

– топографічної зйомки;

– та у відповідності до діючих державних стандартів, норм і правил, технічних умов та інших нормативних актів з питань пожежної, санітарно-гігієнічної та екологічної безпеки експлуатації об´єкта.

Відповідно до розрахунку категорії складності об’єкту будівництва з урахуванням класу наслідків (відповідальності) та згідно з ДСТУ — Н Б В.1.2-16:13 даний об´єкт відноситься до ІІІ категорії складності та до класу наслідків СС2. Тому і підпадає під визначення закону про енергетичну ефективність будівлі.

Згідно статті 31 закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об´єкт підлягає експертизі в частині міцності та надійності.

Проектна документація затверджується замовником будівництва а також розробляється енергетичний сертифікат будівлі.

Після погодження та затвердження проектної документації, об´єкт архітектури реєструється в органах держархбудконтролю з подальшим наданням дозволу на виконання будівельних робіт.

По завершенні будівельних робіт, об´єкт приймається в експлуатацію, згідно вимог чинного законодавства.

При контролі на стадії проектування проводились перевірки, щоб:

– вимоги і умови, прийняті при проектуванні, відповідали чинним нормам;

– використана розрахункова модель була коректною і обчислення за нею проведені без помилок;

– креслення та інша проектна документація відповідала результатам розрахунків і вимогам діючих норм;

– технічні рішення з питань, що не регламентуються вимогами нормативних документів, прийняті обгрунтовано.

При контролі матеріалів, виробів і робіт на будівельному майданчику обов’язковому контролю підлягають ті проміжні результати робіт, які вподальшому стають недоступними для контролю (приховані роботи). Перелік прихованих робіт, які підлягають контролю і відповідному документуванню.

Конструктивні рішення

Фундаменти – палі забивні по серії С.1.011.1-10 та бетонних блоків по ГОСТ 13589-78.;

Стіни підвалу – з бетонних блоків по ГОСТУ 13579-78*;

Стіни поверхів

– зовнішні – із повнотілої керамічної цегли по ДСТУ БВ.2.7 -61-97 утепленням по системі “Cerezit”,

внутрішні – із повнотілої керамічної цегли jз ДСТУ Б.В 2.7-61-97

перегородки – в підвалі – цегляні в ¼ цегли з армуванням і в ½ цегли; в надземній частині будинку: цегляні в ¼ цегли з армуванням;.

Перекриття – збірні з/б панелі по сер. 1.141-1 в 60,63; серії 1.241-1 вип.45;

Перекриття лоджій – із залізобетонних панелей по серії 1.141.-1.в.60,63

Перемички – збірні залізобетонні по с. 1.038.1-1 вип. 1,2 і індивідуальні

Сходи       – збірні залізобетонні марші по сер.1,151.1-6 в.1 і збірні залізобетонні площадки по сер. 1.152.1-8 вип.45;

Підлоги – паркетні мозаїчні ,бетонні, із керамічної плитки

Балкони – залізобетонні збірні індивідуальні;

Дах – шатровий (дерев`яні крокви)

Покриття – металочерепиця

Віконні блоки   –  металопластикові.

Дверні блоки    – металопластикові, металеві протиударні, внутрішні по серії 1.136.5-19

Огородження балконів і лоджій  – цегляні армовані.;

Ліфтові шахти – з керамічної повнотілої цегли.

Утеплювач – пінополістирол γ≤50 кг/м³, гравій керамзитовий γ≤500 кг/м³.

Антисейсмічні заходи.

Згідно ДБН В.1-12:2006 і звіту про геологічні розвідування сейсмічність будівельного майданчика становить 6 балів. Виходячи з цьго в проекті передбачені антисейсмічні заходи: