Після впровадження та оновлення законодавчої бази – енергетичний сертифікат закон – основним для нас стає назак №261 від 27.10.2020 року. Він іє підгрунттям для розрахунку рівня енергоефективності.

Що ж таке підвищення рівня енергоефективності? Це і також розрахунки та запропоновані заходи щодо покращення, або ж взагалі встановлення системи вентиляції. При певних пропозиціях – їх потрібно спочатку проаналізувати. Для аналізу нам і пригодиться ДСТУ Б А.2.2-12 розділі 9, де іде мова про розрахунок сумарної теплопередачі вентиляцією через визначену опалювальну зону будівлі.

Позначається сумарна теплопередача (яка використовується при енергоаудиті, енергетичному обстеженні, розробці розділу енергоефективність, складанні енергетичного сертифікату для будівлі) Q (ve), як для режиму опалення, так і для охолодження. Формула для розрахунку.

Опалення:

Q (ve) = H(ve, adj) x ( t(int,set,H,z) – t(e) ) x T

Охолодження

Q (ve) = H(ve, adj) x ( t(int,set,С,z) – t(e) ) x T +  f(ve,extra,j,k) x H(ve,extra,j,k) x ( t(int,set,C,z) – t(e,j) )

Коротко проглянемо кожну із складових.

H(ve, adj) – визначений згідно розділу 9.2 – заг. Коефіцієнт теплопередачі вентиляцією (розглянемо його в наступних статтях).

H(ve,extra,j,k) – також коефіцієнт теплопередачі, але уже за рахунок додаткової вентиляції (більш детально див. ДСТУ Б А.2.2-12 розділі 9)

t(int,set,H) – температура опалення кондиціонованої зони

t(int,set,С) – температура охолодження розрахункової зони

t(e) – середньомісячна температура для розрахункового місяця

t(e,j) – відкриваємо додаток А – дивимось погодинні значення температури для репрезентативного дня

Т – тривалість місяця

f(ve,extra,j,k) – частка роботи елемента системи вентиляції (додаткової) для конкретної години доби.

Так є деякі вузькі місця – але з ними спробуємо розібратись в наступних статтях. Енергетичний сертифікат закон – це ціла мережа взаємопов’язаних законів, стандартів, підзаконних актів та інстих нормативно правових актів.

Наша компанія займається проведення енергетичного обстеження, що призводить до розробки енергетичного сертифікату, надаванням рекомендацій щодо енергозбередення, розрахунком капітальних витрат та оцінкою терміну окупності.

READ  Визначення класу енергетичної ефективності будівлі при розробці енергетичного сертифікату будівлі.

Технічною складовою енергетичного обстеження окрім енергосертифікату також може бути енергопаспорт відповідно до ДБН Теплова ізоляція будівель від 2016 року, що ще діє на даний момент.

Телефонуйте за консультацією практично по будь якому питанню із сфери енергоефективності.

Енергетичний сертифікат закон
Енергетичний сертифікат будівлі – теплопередача вентиляцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *