При розробці енергетичного сертифікату – можна скористатись допомогою тепловізора. Отже  в цій статті надамо рекомендації щодо теплової оптимізації теплоаудиту будівлі.

Теплова оптимізація означає, що кольори фотографії об’єкта обираються так, щоб оптимізувати контраст. Це відбувається шляхом оптимального налаштування шкали (рівень та інтервал).

Тепловізійне обстеження - енергетичний сертифікат
Теплоаудит – енергетичний сертифікат

Температурна шкала – це зона вимірювання камери.Інтервал – це температурний інтервал, який ми застосовуємо в межа температурної шкали ”Рівень” – це центральна точка інтервалу.

Використайте рівень та інтервал, щоб чітко виділити температурний перебіг.

Кольорові палітри.

Обираючи відповідну кольорову палітру, Ви можете значно покращити оптичну інформацію Вашої термограми.

Енергетичний сертифікат - обстеження тепловізором
Теплоаудит будівлі

Кольорова палітра позначає різні видимі температурні шкали специфічним кольором. Палітри можуть певною мірою давати контрастність.

Шляхом використання ізотерми може буде локалізована найгарячіша зона і таким чином показане точне місце негерметичності.

Визначаємо коефіцієнт випромінювання

Метод 1:

 Визначте за допомогою контактного датчика, термоелемента або іншого надійного методу актуальну температуру матеріалу.

 Виміряйте потім за допомогою тепловізора температуру об’єкту і скоригуйте налаштування коефіцієнта випромінювання до досягнення ідентичної температури.

 При рівності температури виставлений на камері показник відповідає коефіцієнту випромінювання.

Метод 2:

 При вимірюванні температур до прибл. 250 °C використовуйте на вимірюваному об’єкті клейку стрічку для визначення випромінювання (ε = 0,87) або крейдяний спрей (ε = 0,92). За більшої температури слід використовувати стійку до високих температур фарбу.

 Виміряйте температуру при налаштуванні відповідного коефіцієнту випромінювання.

 Виміряйте потім температуру суміжної зони на об’єкті і змінюйте коефіцієнт випромінювання, поки не буде досягнута така сама температура.

 При рівності температур виставлений на камері показник відповідає коефіцієнту випромінювання.

Таблиця коефіцієнтів випромінювання

Таблиця містить підборку здатності до випромінювання різних субстанцій. Вона служить для з’ясування індикативних показників коефіцієнтів випромінювання вимірюваних тіл. Зазначені показники температури говорять про температуру, за якої був виміряний відповідний коефіцієнт випромінювання. Показник випромінювання взятий відповідно вертикально до відзеркалюючої площі.

READ  Енергетичний сертифікат: Визначення енергопотреби
Теплоаудит – визначення коефіцієнта випромінення

Неправильний коефіцієнт випромінювання

Неправильне налаштування коефіцієнта випромінювання може призводити до значних помилок при вимірюванні. Це – те саме зображення, змінювався лише коефіцієнт випромінювання. Зверніть увагу на те, що картинка залишається незмінною. Але неправильне виставлення коефіцієнту користувачем суттєво впливає на вимірювання температури.

Визначаємо віддзеркалену температуру

Метод 1:

 Пожмакайте алюмінієву фольгу і натягніть її на картонку. Внаслідок пожмаканої структури теплове випромінювання буде ідеально віддзеркалено.

 Покладіть картонку з алюмінієвою фольгою поблизу або на вимірювана поверхню. Зверніть увагу, щоб картонка мала той самий кут.

 Виставте на камері коефіцієнт випромінювання на 1. Фокусування має бути трохи нерізким. Трохи поведіть камерою, щоб отримати середній показник.

 Відображений середній показник температури виставте як віддзеркалену температуру в камері.

Метод 2:

 Станьте біля вимірюваного об’єкту і поверніться на 180° до об’єкту.

 Виставте в камері коефіцієнт випромінювання на 1. Фокусування має бути трохи нерізким.

 Трохи поведіть камерою, щоб отримати середній показник.

 Відображений середній показник температури виставте як віддзеркалену температуру в камері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *