Згідно із новою методикою визначення енергетичної ефективності будівлі в XI розділі розглядається методика розрахунку первинної енергії та викидів парникових газів. Глянемо по пунктах, що і як там:

  1. В першому пункті розраховуємо кількість первинної енергії, яка розраховується окремо для кожного енергоносія (тобто для системи опалення – це газ, централізоване опалення, котельня на дровах, окремо для ГВП, охолодження, вентиляції);

Формула просто для розуміння – поставлену енергію множимо на індивідуальний фактор енергії для кожного поставленого енергоносія, щоб відобразити це в енергетичному сертифікаті.

Поставлену енергію отримаємо після сумування енергоспоживання на опалення, охолодження, ГВП, вентиляцію.

  • Питомий показник, для енергосертифікату, споживання первинної енергії отримаємо розділивши саму первинну енергію на опалювальну площу – в принципі все по ділу.
  • Масу викидів парникових газів, розраховуємо також для кожного енергоносія – розраховується з поставленої та експортованої енергії множенням поставленої енергіїна коефіцієнт викидів СО2 для конкретного енергоносія.

Питомий показник по масі викидів – беремо по аналогії, розділивши суму на кондиційовану площу.

  • Далі нам надають роз’яснення щодо того, що ми враховуємо усі викиди парникових газів.
  • Усі коефіцієнти, що використовувались у розрахунках вище – можна знайти в додатку №10 до цієї методики, щодо заповнення енергетичного сертифікату будівлі (енергетичного паспорту будівлі).

Чи складний розрахунок – ні. Так що – беремо та рахуємо!

Енергетичний сертифікат - викиди газів
Розрахунок парникових газів
READ  Енергетичний сертифікат будівлі вартість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *