В методиці щодо визначення енергетичної ефективності будівлі в розділі IX представлений розрахунок питомого енергоспоживання при освітленні.
1) Перш за все представлена формула для розрахунку питомого енергоспоживання, що розраховується як загальне енергоспоживання розділене на опалювальну площу. Тут в загальному, питань як то кажуть не виникає. 
2) Далі слідом іде формула для розрахунку загального обсягу енергоспоживання при освітленні. Цю цифру ми отримуємо за рахунок суми енергії на потреби штучного освітлення та енергії, що буде забезпечувати аварійне освітлення. 
3) Потім розвиваємо ситуацію, знаходимо кількість енергії, яку буде споживати система штучного освітлення: 
W(l) (P(l) x F(c)) x [(t(D) x F(0) x F(D) t(N) x F(0))] x A(f) 1000 
Тут як ми бачимо чимало показників, і багато як то кажуть, можливостей для маневрів. Для прикладу, ми питому потужність встановленого штучного освітлення можемо взяти із проектних даних, із фактичного стану але все ж таки для забезпечення нормованого рівня освітленності. різні коефіцієнти, а також години роботи, які легко можна визначити із додатків для того щоб визначити загальне енергоспоживання для розрахунку енергосертифікату будівлі. 
4) Четвертим розділом іде визначення енергії для забезпечення заряду акумуляторів світильників аварійного освітлення. Формула доволі проста (Потужність заряду акумулятора Потужність системи управління)*Кондиційовану площу. 

Тобто в загальному, представлена методика надає дещо завищені показники щодо самого споживання енергії при створенні енергетичного сертифікату будівлі, енергоаудиті проте вона достатньо проста.

Сертифікат - освітлення
Визначення енергоспоживання освітленням для енергетичного сертифікату
READ  Енергетичний сертифікат закон – теплопередача вентиляцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *