Енергетичний сертифікат будівель – документ, який підкріплений законом України про енергетичну ефективність будівель та видається лише сертифікованим фахівцем із енергетичного обстеження будівель – енергоаудиторм.

Основні частини сертифікату:

– головна сторінка (так званий витяг, дивіться картинку нижче), основні показники по площі, класу енергоефективності та викидам парникових газів.

Енергетичний сертифікат будівель

– опис конструктиву будівлі (площа стін, вікон, дверей, покрівлі). Загальний стан консруктиву, його так звані пиріжки ну і термічні опори відповідно.

– опис інженерії. Наведмо приклад опису одного із житлових будівель. Енергетичний сертифікат будівель, точніше будівлі житлової на 27 поверхів – розпишемо систему вентиляції.

Відео розробки розрахунків для автосалону

Проектом для забезпечення комфорту в приміщеннях, видалення вуглекислого газу, летючих органічних сполук, джерелом яких можуть бути будівельні, оздоблювальні матеріали, обладнання, процеси людського метаболізму і рослин, засоби гігієни, для видалення волого- і, в деякій мірі, теплонадлишків передбачена механічна витяжна вентиляція.

Для розрахунків пррийняті оптимальні умови мікроклімату. Значення повітрообміну становлять:

  • приплив повітря у житлову кімнату 0,8-1 крат;
  • видалення з кухні не менше 60м3/год;
  • витяжка з суміщеного санвузла 90 м3/год;
  • витяжка з санвузла 25 м3/год;
  • витяжка з гардеробної 1,5 крат.

Для квартир житлового будинку передбачені по 2 пожежних відсіка: перший з 2 по 14, та другий відсік з 15 по 27 поверхи. Для кожного пожежного відсіку проектуються окремі системи вентканалів у будівельній конструкції. В кожному санвузлі, кухні встановлюються вентилятори, які підключаються до своїх збірних будівельних вентканалів через «повітряний затвор» не менше 2м.

Приплив повітря в житлові приміщення здійснюється через відкривання вікон.

Енергетичний сертифікат будівель описує, що повітря з чистих зон перетікає у брудні. Після асиміляції забруднень, повітря з житлового приміщення перетікає через підріз внизу дверей / перепливну гратку двері / або за рахунок відкривання дверей потрапляє у санвузол, гардеробну та через окремі витяжні канали з природним спонуканням видаляється назовні. Внизу двері санвузла зробити підріз 20 мм, двері гардеробної – 10 мм або встановити перепливні решітки в дверях або стіні. Зовнішні двері повинні бути герметичними для запобігання “підсмоктування” повітря зі сходової клітки.

READ  Сумарна теплоперадача та теплові надходження (енергоаудит, теплоаудит, енергопаспорт)

Енергетичний сертифікат будівель описує, що для витяжки з кухонних зонтів передбачено повітропроводи зі зворотнім клапаном, які розраховати на видалення. Повітря, що видаляється від кухонних зонтів потрібно компенсувати збільшеним припливом свіжого повітря через вікна, щоб уникнути перетікання в кухню запахів із санвузла даної квартири через «перекидання» витяжки в санвузлі, внаслідок створення значного дисбалансу.

Для ванних кімнат передбачений вентилятор ER-60 ф. «Maico» має високу ступінь вологозахисту IPх5.

В загальному енергетичний сертифікат будівель – розробляться індивідуально для кожної будівлі окремо, навіть при умові, що вони ідентичні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *