Енергетичний сертифікат будівель – документ, який підкріплений законом України про енергетичну ефективність будівель та видається лише сертифікованим фахівцем із енергетичного обстеження будівель – енергоаудиторм.

Основні частини сертифікату:

– головна сторінка (так званий витяг, дивіться картинку нижче), основні показники по площі, класу енергоефективності та викидам парникових газів.

Енергетичний сертифікат будівель

– опис конструктиву будівлі (площа стін, вікон, дверей, покрівлі). Загальний стан консруктиву, його так звані пиріжки ну і термічні опори відповідно.

– опис інженерії. Наведмо приклад опису одного із житлових будівель. Енергетичний сертифікат будівель, точніше будівлі житлової на 27 поверхів – розпишемо систему вентиляції.

Відео розробки розрахунків для автосалону

Проектом для забезпечення комфорту в приміщеннях, видалення вуглекислого газу, летючих органічних сполук, джерелом яких можуть бути будівельні, оздоблювальні матеріали, обладнання, процеси людського метаболізму і рослин, засоби гігієни, для видалення волого- і, в деякій мірі, теплонадлишків передбачена механічна витяжна вентиляція.

Для розрахунків пррийняті оптимальні умови мікроклімату. Значення повітрообміну становлять:

  • приплив повітря у житлову кімнату 0,8-1 крат;
  • видалення з кухні не менше 60м3/год;
  • витяжка з суміщеного санвузла 90 м3/год;
  • витяжка з санвузла 25 м3/год;
  • витяжка з гардеробної 1,5 крат.

Для квартир житлового будинку передбачені по 2 пожежних відсіка: перший з 2 по 14, та другий відсік з 15 по 27 поверхи. Для кожного пожежного відсіку проектуються окремі системи вентканалів у будівельній конструкції. В кожному санвузлі, кухні встановлюються вентилятори, які підключаються до своїх збірних будівельних вентканалів через «повітряний затвор» не менше 2м.

Приплив повітря в житлові приміщення здійснюється через відкривання вікон.

Енергетичний сертифікат будівель описує, що повітря з чистих зон перетікає у брудні. Після асиміляції забруднень, повітря з житлового приміщення перетікає через підріз внизу дверей / перепливну гратку двері / або за рахунок відкривання дверей потрапляє у санвузол, гардеробну та через окремі витяжні канали з природним спонуканням видаляється назовні. Внизу двері санвузла зробити підріз 20 мм, двері гардеробної – 10 мм або встановити перепливні решітки в дверях або стіні. Зовнішні двері повинні бути герметичними для запобігання “підсмоктування” повітря зі сходової клітки.

READ  Енергетичне обстеження – енергоаудит. Особливі методики для теплопередачі.

Енергетичний сертифікат будівель описує, що для витяжки з кухонних зонтів передбачено повітропроводи зі зворотнім клапаном, які розраховати на видалення. Повітря, що видаляється від кухонних зонтів потрібно компенсувати збільшеним припливом свіжого повітря через вікна, щоб уникнути перетікання в кухню запахів із санвузла даної квартири через «перекидання» витяжки в санвузлі, внаслідок створення значного дисбалансу.

Для ванних кімнат передбачений вентилятор ER-60 ф. «Maico» має високу ступінь вологозахисту IPх5.

В загальному енергетичний сертифікат будівель – розробляться індивідуально для кожної будівлі окремо, навіть при умові, що вони ідентичні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *