Як відомо на сьогоднішній день на опалення житлових приміщень ми витрачаємо більше 45% всіх енергоресурсів країни. Але як можна оцінити будівлі з точки зору енергоефективності? Наскільки панельні будинки гірші за цегляні? Де тепліше жити? Енергетичний паспорт – перший крок до розуміння усіх процесів.

На допомогу нам приходить енергетичний паспорт.

Енергетичний паспорт будівлі – це офіційний документ, у якому вказані геометричні, теплотехнічні, а також енергетичні характеристики будівлі із зазначенням відповідних показників енергоефективності та відповідність їх вимогам нормативних документів.

На даний момент у національному законодавстві є ДСТУ-Н Б А.2.2-5: 2008 «Керівництво з розробки та складання енергетичного паспорту будинків при новому будівництві та реконструкції», де чітко прописані усі рекомендації по виконанню розрахунків і методика виконання обстеження будівлі.

Енергетичний паспорт або ж паспорт енергоефективності видається після проведення енергетичного обстеження (енергоаудиту). Тобто, для того, щоб його отримати необхідно, щоб кваліфікований фахівець провів комплексне обстеження з занесенням характеристик в Енергопаспорт.

Також за аналогією з електроприладами паспорт енергоефективності передбачає зазначення відповідного класу енергоефективності:

– «А» – будинок з відмінними показниками;

– «В»

– «С»

  ….

– «F» – будинки з найгіршими показниками.

Розрахунок оснований на порівнянні розрахункового питомого споживання теплової енергії на опалення будинку з нормативним значення для цього типу будинку. На даний момент, для розуміння, будівництво нових будинків допускається тільки при показниках класу енергоефективності не нижче «С».

Частина розрахунків використовується для розробки розділу енергоефективність.

Енергетичний паспорт - проведення енергоаудиту
Розроблення енергетичного папорту
READ  Енергетичний сертифікат будівлі це

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *