Розглядавши ДСТУ Б А.2.2-12 ми проходили методику розрахунку узагальненого коефіцієнта теплопередачі трасмісією.У цій статті ми пройдемо певні особливості при розрахунках конкретних елементів при розрахунках для енергоаудиту, енергетичної сертифікації та розробці розділу енергоефективність у складі проектної документації. Енергетичне обстеження – не таке незрозуміле як здається.

Відкриваємо розділ 8.2.2 ДСТУ Б А.2.2-12 – Особливі методики.

  1. Теплопередача через віконні конструкції так звані світлопрозорі елементи. Як сказано по методиці опір теплопередачі віконної конструкції повинен бути розрахований згідно із ДСТУ-Н Б В.2.6-146 за проектними даними. Як що ж ми не оперуємо точними даними, можемо для спрощення прийняти для рами коефіцієнт 0,3, тобто 30% конструкції – не прозора, а для віконних фасадів на рівні 0,2. Також тут вказано, що ця методика для цілей розробки енергетичного сертифікату будівлі не враховує ефекту нічної ізоляції.
  2. Теплопередача до ґрунту (підлоги). Ми можемо знехтувати поправочним коефіцієнтом при різниці температур (b(tr,x) = 1). Також ми маємо користуватись додатком Б.1 для визначення узагальненого коефіцієнта до ґрунту.
  3. Теплопередача до неопалювальних зон будівлі (балкони і таке подібне). В цьому розділі (8.2.2.3) нам детально розписують усі тонкощі розрахунку, поправочні розрахунки, узагальнений коефіцієнт теплопередачі, що бере на себе трансмісію та вентиляцію до балконів і таке подібне.
  4. Теплопередача до суміжних будівель. Якщо у нас температура із суміжною будівлею складає менше 4 градусів – то ми можемо знехтувати цим розрахунком. В іншому випадку прийдеться іти методом додаткового розрахунку, що здорожує роботу енергоаудитура при енергетичній сертифікації.
  5. Наріжним каменем при усіх розрахунках при енергетичних розрахунках, теплоаудиті, тепловізійному обстеженні є теплопровідні включення. В розділі ДСТУ Б А.2.2-12 під номером 8.2.2.5 – звернули увагу на врахування усіх поправочних коефіцієнтах.

В наступній статті переходимо на визначення теплопередачі вентиляцією.

Енергетичне обстеження – є невідємною складою при бажанні зекономити.

READ  Виготовлення енергопаспорту підприємства
Енергоаудит київ
Енергетичне обстеження – енергоаудит. Особливі методики для теплопередачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *